Regulaminy

1/ Do amatorskiego połowu ryb na zbiorniku „Żwirownia” uprawnieni są członkowie Stowarzyszenia Wędkarskiego „Amur” z siedzibą w Spytkowicach.

2/ Połów ryb możliwy jest od 1 marca do 31 grudnia roku kalendarzowego po wniesieniu stosownych składek i opłat członkowskich.

3/ Posiadacz niniejszego zezwolenia uprawniony jest do wędkowania:

a/ codziennie od godz. 05:00 do godz. 22:00 w okresie od 01 marca do 30 kwietnia oraz od 01 października do 31 grudnia roku kalendarzowego,

b/ codzienny połów całodobowy dozwolony w okresie od 1 maja do 30 września danego roku kalendarzowego.

W przypadku (pkt.3 lit. b) kiedy termin połowów (przed lub po) przypada na dni wolne od pracy (weekendy) lub święta, termin ten ulega samoistnie wydłużeniu. Każdy poniedziałek jest dniem gospodarczym.

4/ W czasie wędkowania członek Stowarzyszenia ma obowiązek posiadania przy sobie ważnej legitymacji członkowskiej oraz wymaganych zezwoleń na wędkowanie.

5/ Zezwala się na:

a/ połów ryb na dwie wędki, na przynęty naturalne i na „żywca”, za wyjątkiem metody spinningowej,

b/ połów ryb metodą spiningową dozwolony z zachowaniem odległości 30 metrów od wędkującego,

c/ używanie do nęcenia: procy, rakiet, rur zanętowych oraz łódek zdalnie sterowanych,

d/ połów ryb młodzieży do lat 13 niezrzeszonych w Stowarzyszeniu, wyłącznie pod opieką osoby dorosłej i w ramach uprawnień, stanowiska i dziennego limitu połowów ryb osoby posiadającej zezwolenie,

e/ połów ryb na jedną wędkę metodą spławikową, młodzieży do lat 13 niezrzeszonych w Stowarzyszeniu bez prawa do zabierania złowionych ryb, pod opieką osoby dorosłej nie posiadającej wymaganych zezwoleń tylko i wyłącznie w wyznaczonych do tego miejscach, tj. w tzw. „strefie młodego wędkarza”

6/ Obowiązuje roczny limit złowionych ryb w ilości 21 sztuk łącznie na jedno zezwolenie oraz dobowy łączny limit złowionych ryb w ilości 2 sztuk. W/w limit nie dotyczy zezwoleń okresowych tj. miesięcznych oraz 3 dniowych. Obowiązują wymiary ochronne ryb zgodnie z RAPR za wyjątkiem:

– karp              – do 35 cm

– amur             – do 50 cm

– lin                  – do 35 cm

– szczupak      – do 55 cm

– sandacz        – do 50 cm

– sum              – nie objęty limitem połowów,

7/ Połów szczupaka i sandacza dozwolony od 1 czerwca roku kalendarzowego. Połów jesiotra na zasadzie „złów i wypuść”. 

8/ Wędkarz obowiązkowo musi posiadać i stosować w trakcie łowienia matę, podbierak oraz wypychacz do odhaczania ryb.

9/ Przy zajmowaniu stanowiska pierwszeństwo ma wędkarz, który przybył na łowisko wcześniej. Obowiązuje zasada wzajemnego poszanowania.

10/ Obowiązuje rejestr złowionych ryb. Każdy wędkarz niezwłocznie po złowieniu ryby przeznaczonej do zabrania z łowiska z gatunków objętych limitem połowów, przed kolejnym zarzuceniem wędki, zobowiązany jest do jej wpisu w rejestrze połowów i przetrzymywania w siatce wyposażonej w obręcze, aż do zakończenia wędkowania w danym dniu, aby umożliwić ewentualną kontrolę połowów.

11/ Po wyczerpaniu dobowego limitu i wpisaniu złowionych ryb objętych limitem do rejestru połowów, wędkarz zobowiązany jest do opuszczenia zajmowanego stanowiska. 

12/ Zabrania się kąpieli, brodzenia w wodzie, niszczenia drzew i krzewów oraz zaśmiecania łowiska, a także palenia ognisk bezpośrednio nad brzegiem zbiornika. Palenie ognisk dozwolone wyłącznie w miejscach do tego wyznaczonych. Po zakończonym łowieniu wędkarz zobowiązany jest do posprzątania zajmowanego stanowiska. Zabrania się parkowania pojazdów bezpośrednio nad brzegiem zbiornika. Pojazdy należy parkować po prawej stronie wzdłuż drogi wjazdowej.

13/ Po stwierdzeniu przez kontrolujących nie przestrzegania przepisów zawartych w niniejszym Regulaminie członek Stowarzyszenia zostanie ukarany.

14/ Do kontroli uprawnieni są członkowie Zarządu, Komisji Rewizyjnej, Sądu Koleżeńskiego oraz każdy członek Stowarzyszenia. W trakcie kontroli członek Stowarzyszenia zobowiązany jest do udostępnienia kontrolującym swój pojazd  w celu przeprowadzenia kontroli.

15/ W przypadku zagubienia, zniszczenia zezwolenia na połów ryb, duplikatu nie wydaje się. Wędkarz przy zakupie kolejnego zezwolenia zobowiązany jest do zwrotu rejestru połowów ryb.

16/ W przypadku ujawnienia przewinienia należy niezwłocznie powiadomić o tym fakcie Zarząd Stowarzyszenia.

17/ Na czas organizowanych zawodów i imprez sportowo – rekreacyjnych łowisko zostaje wyłączone z wędkowania decyzją Zarządu Stowarzyszenia.

18/ Stowarzyszenie Wędkarskie „Amur” nie ponosi odpowiedzialności za wypadki losowe z udziałem wędkarzy i osób towarzyszących wynikłe na łowiskach.

Możliwość komentowania została wyłączona.